ANA SAYFA   ►   

 

Hakkımızda ►   

 

Cami Isıtma Sistemleri

 

Cami Serinletme 

 

Cami Sıcak Su Sistemi 

 

Merkezi Cami Süpürgesi

 

Tekliflendirme  ►   

 

Firmamızın Tarihi  ►   

 

Bilgisayarlı Pano  ►   

 

Satınalma Rehberi  ►   

 

Cami Isıtma Malzemeleri  ►   

 

Urun Bröşürü - Klavuzlar  ►   

 

Haberler - Fuarlar  ►   

 

Cami Isıtma Mlz. Fiyatları  ►   

   

Sık Sorulan Sorular  ►   

   

Cami Isıtma Filmi Nedir?   

   

Cami Isıtmada Tüketim  ►   

   

Parke Altı Isıtma  ►   

 
   
konerji yerden ısıtma sistemleri  

 

 Karbon Film Halı Altı Cami Isıtma                       

  Camilerde 23 yıldır ısıtma sistemleri uygulayan firmamız inşaat halinde yada bitmiş camiler için farklı çözümler sunmaktadır.İnşaat halindeki camilerde sıcak sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu tabandan ısıtma ve kullanılan camilerde halı altı ısıtma sistemi olarak adlandırdığımız karbon filmler ile çok pratik ve işletmesi çok kolay sistemler kurmaktayız.Yerden ısıtma bilinenin aksine oldukça sağlıklı bir sistemdir. Toz kaldırma ihtimali çok zor olduğundan özellikle toza alerjisi olanlar için mükemmel bir ısıtma sistemidir.  Yerden ısıtma , Isı pompası , LG Hava Kaynaklı ısı pompası , Toprak kaynaklı ısı pompası , Hava kaynaklı ,  Toprak ve Su kaynaklı Isı pompası ,  Fan Coil Cihazları , Karbon Infrared zeminden ısıtma ,Cami halı altı ısıtma  , Duvardan ısıtma , duvardan soğutma , ALLSTAR Aluminyum radyatör ,Merkezi vakum süpürge sistemleri ,  Yerden ısıtma ,  duvardan ısıtma  , Elektrikli yerden ısıtma , hamam ısıtma , duvardan ısıtma , Termik güneş enerjisi Sıcak su sistemlerini güvenli sağlıklı ve ekonomik olarak ilk elden 23 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizle size sunuyoruz.

Karbon Isıtma Folyosu :

Karbon ısıtma filmleri 1990.lı yıllarda Güney Kore.de imal edilmeye başlanmıştır.

Karbon ısıtıcı filmler 2000.li yıllardan itibaren Türkiye.de uygulanmaya başlamıştır.

Konerjı 2004 yılından itibaren ısıtma filmlerini projelerinde kullanmaya başlamıştır.

Çok ince yapısından dolayı birçok alanda uygulamaya sahiptir.

karbon ısıtma folyosu , ısıtıcı film , cami ısıtma filmi
   

   Karbonik Cami Isıtma Filmi Nedir?

  Karbonik filmler telsiz ve rezistansız bir ısıtıcıdır. İçerisindeki karbon ve özel karışım ile ısıtma sağlanır. Karışıma göre güçleri değişkendir. Karbonik filmlerin iki tarfında iletkenler mevcutdur ve elektrik beslemesi buralardan yapılır.   Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandı.r

Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.

Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir. 

karbonik halı altı ısıtıcı film

 

Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. 

Diğer yerden ısıtma sistemlerinden birisi olsa (elektrik kablolu, sıcak sulu) yüzey sıcaklığı 50 C iken, bazı noktalar 60-70, belki 100 C'ye ulaşacaktı.

Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve döşeme altına saklandığı için ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan etkilenmemektedir. Bu nedenle ömür sınırı yoktur.

 Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, zeminden ısıtma uygulamaları son derece kolay ve konforludur. Vücudun en çok ısıya ihtiyaç duyan bölgesi ayak tabanıdır. Buranın rahat etmesi, tüm vücudun ısınma hissini almasını sağlar.

 Zeminin tüm yüzeyinin hafifçe ısıtılması bu ihtiyacı giderir. Tavanı ısıtma gibi bir amacımız yoktur. Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken, karbonik filmler sadece insanı ısıtır.

 Bu nedenle, klasik ısıtma sistemlerine göre % 30-50 arasında daha az enerji kullanır . Isı kaynağı olan elektrik pahalı olduğu halde, az enerji kullandığı için faturanıza yansıyan tutar da ekonomik olur. Kesin tüketim miktarını hesaplamak için uzman bir mühendisi tarafından binanızın ısı kaybı hesaplanmalıdır.

Karbon Isıtma Folyosu :

Cami halı altı ısıtma yanında evlerde ve işyerlerinde de kullanılır.

Isıtıcı folyolar parke altına serildiğinde ev ısıtmasını da gerçekleştirir. Isıtıcı folyo miktarı genellikle evin % 60-70.ini kapsar.

Isıtma folyoları termostat kontrollü olarak kullanılmalıdır. 80 C üzerinde filmlerde kavrulma oluşur , bu nedenle yer sensörlü termostat kullanılmalıdır.

 Karbon ısıtıcı filmler ile cami halı altı ısıtması son derece kolay ve ekonomiktir.

  Isıtma filmleri infrared kızıl ötesi ışın teknolojisi ile çalışmaktadır. Filmlerimiz 1 mm civarındadır. 50 ve 80 cm lik ısıtıcı karbon filmleri cami ısıtmada kullanmaktayız.

  Filmlerin yüzeylerini ısıtması 15 saniye sürmektedir. Yüzey sıcklığı ortalama 45 C civarında olmaktadır.

  Filmler otomatik bir kumanda panosu vasıtası ile kontrol edilmektedir. Filmlerin üzerinde sıcaklık hissedici sensörler mevcutdur. Bu sensörler film üzerinden aldığı sinyali panoya iletmektedirler. Pano üzerinden ayarladığımız sıcaklığa gelince sensör bunu hissederek panodan hattın elektriğini kesmektedir. Sıcaklığın tekrar düşmesi durumunda tekrar ısıtma başlamaktadır.

 

 Karbonik ısıtıcı filmlerimiz nasıl uygulanır ?

karbonik film montajı , ısıtma filmlerinin montajı , ısıtıcı film

Karbonik filmlerin sağlıklı olarak çalışabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gereklidir.

1. Karbonik ısıtıcı filmlerin altına muhakkak surette alüminyum lamineli ısı yalıtımı uygulanmalıdır. Alüminyum lamineli ısı yalıtımının birden fazla işlevi vardır. Alüminyum lamineli ısı yalıtımı ısıtıcı filme yastıklama görevi yaparak filmlerin ömrünü uzatır. Alüminyum lamineli ısı yalıtımı filmlerin sıcaklığının tabana gitmesini önleyerek daha  az elektrik tüketimi sağlar . Diğer yanadan alüminyum lamineli yalıtım sıcaklığın yayılımını sağlayarak olası ısıtıcı kavrulmalarının önüne geçer.

2. Isıtıcı filmin döşeneceği mahalin elektrik sisteminde muhakkak surette kaçak akım rölesi bulunmalıdır.

Karbonik filmler çıplak olarak kullanılmaz. Karbonik filmlerin üzeri kapalı olmalıdır.

3. Karbonik filmlerin sonlandırılmasında elektriksel yalıtım çok iyi yapılmalıdır.

 

 

  Saf uzunluklarını veya m2 yi ölçüp bize bildirirseniz , halı altı ısıtma filmlerini hazırlayıp Türkiye'nin heryerine 72 saatde gönderiyoruz. İster 1 saf isterseniz 20 saf. Hazırlanan filmleri bir elektrikçi vasıtası ile kolayca panoya monte edip hemen çalıştırabilirsiniz.Panolar bizim tarafımızdan hazırlanabileceği gibi teknik şartlara uygun olarak elektrikçiniz tarafından da yapılabilir. İsterseniz ilinizde bu konuda eğitim almış montaj teknisyeninden de yardım alabilirsiniz.

  Cami halı altı ısıtma sisteminiz belirli bir alanın üzerinde ise firmamızdan da montaj hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait

WhatsApp 0533 629 59 69 ( Mesai Saatlerinde )

Kuruluş  1998

cami ve cemaat ısıtması için bize mail atınız

Konerji müh. 1998 yılında kurulmuş olup bugüne kadar yüzlerce binanın yerden ısıtma sistemi yanında birçok caminin halı altı ısıtma sistemini başarı ile tamamlamıştır. Firmamız Türkiye.nin tamamında hzimet vermektedir.

Türkiye.nin Heryerine Hızlı ve Zamanında Hizmet..........

 

 

KONERJI Cami Isıtma , Halı Altı Isıtma , Isıtma Folyosu , Isı Yalıtım , Bilgisayar Kontrollü Panolarını tüm Türkiye'ye toptan olarak kargo veya ambar ile sevk edebilmekteyiz.

 

Hakkımızda

Ücretsiz Teklif Al

Satınalma Rehberi

Isıtma Malzemeleri

Montaj Klavuzları

Montaj Bayileri

Sipariş Takip

Sertifikalar